Subvencija šolske prehrana

Upravičenci do subvencije za malico ali kosilo so tisti učenci, ki se redno izobražujejo, so prijavljeni na malico ali kosilo in po zakonu, ki ureja uveljavljanje pravic iz javnih sredstev, izpolnjujejo naslednje kriterije:

• do polne subvencije za malico oziroma do brezplačne malice so upravičeni učenci iz družin, v katerih povprečni mesečni dohodek na osebo, ugotovljen v odločbi o otroškem dodatku, ne presega 545,98 eurov.
  • do polne subvencije za kosilo oziroma do brezplačnega kosila so upravičeni učenci iz družin, v katerih povprečni mesečni dohodek na osebo, ugotovljen v odločbi o otroškem dodatku, ne presega 370,86 eurov.

Več informacij v zvezi z uveljavljanjem pravice do subvencije malice oziroma kosila učencev lahko najdete na spletnih straneh Ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti.

Odjava prehrane OŠ Petrovče

Prosimo, da odjavo prehrane javite po telefonu 713 22 30 ali na elektronski naslov Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate. najkasneje do 8.ure, če želite da se odjava upošteva še isti dan. V kolikor ste uporabnik eAsistenta, lahko odjavo uredite sami direktno v sistem.

O šolski prehrani

Na šoli sta organizirana dva obroka: malica in kosilo ter popoldanska malica na Poš Trje. Zaželeno je, da ima vsak učenec v šoli vsaj en obrok dnevno. Štirikrat tedensko (od ponedeljka do četrtka) jim je zjutraj ponujeno sezonsko sadje, v petek pa je sadni ali zelenjavni dodatek pri malici. Ob četrtkih je učencem na voljo sadje iz Sheme šolskega sadja.

Cene šolske prehrane so naslednje:

malica: 0,80 € na dan

kosilo (od 1. do 5. razreda): 2,35 € (mesečno)

kosilo (od 6. do 9. razreda): 2,65 € (mesečno)

Jedilnik in ceno kosila na Oš Petrovče oblikuje zavod Petka, na Poš Trje pa Vrtci občine Žalec.

V skladu z Zakonom o šolski prehrani starši oddate prijavo za šolsko prehrano v mesecu juniju za naslednje šolsko leto na predpisanem obrazcu.

Stroške prehrane je potrebno poravnati do roka, označenega na položnici.

Podrobnejša navodila si preberite v Pravilniku o šolski prehrani

Odjava prehrane POŠ Trje

Prosimo, da odjavo prehrane javite po telefonu 713 19 60 najkasneje do 7.30 ure v zbornico POŠ Trje oz. do 8. ure v tajništvo OŠ Petrovče, če želite, da se odjava upošteva še isti dan.

Julij 2019
P T S Č P S N