Skoči na glavno vsebino

Evropski dan jezikov

V petek, 24. 9. so učenci OŠ Petrovče in POŠ Trje imeli kulturni dan. Obeležili smo evropski dan jezikov, ki ga od leta 2001 praznujemo vsako leto 26. septembra. Ta dan je posvečen jezikovni raznolikosti v Evropi in spodbujanju učenja jezikov. Letos je bil evropski dan jezikov še bolj poseben, saj smo praznovali njegovo 20. obletnico. Za učence smo pripravili prav posebne dejavnosti, preko katerih so na različne načine izražali svojo kreativnost in krepili sodelovalno učenje.

Vsakemu razredu je bila dodeljena določena evropska država. Najprej so si ogledali risani film oziroma dokumentarno oddajo o dodeljeni državi. Sledil je pogovor o dodeljeni državi, nato pa so se učenci na pot raziskovanja držav podali kar sami. S pomočjo svojega znanja, znanja sošolcev in nenazadnje tudi spleta so raziskovali kulturo, kulinariko, znamenitosti, zgodovino, jezik, umetnost, šport, mite in legende. Izdelali so čudovite plakate, turistične brošure in druge izdelke iz odpadnega materiala. V razredih so postavili razstave končnih izdelkov, ki si jih lahko ogledate na spodnjem videoposnetku.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost