Skoči na glavno vsebino

Obvestilo staršem učencev 9. razreda

Spoštovani starši, devetošolke in devetošolci,

po kar nekaj tednih dela od doma se bodo v  ponedeljek, 25. 5., ponovno odprla šolska vrata tudi za učence 9. r., sicer za kratek čas, pa vendar dovolj, da čisto posebno šolsko leto uspešno zaključimo, zaključimo pa tudi eno življenjsko obdobje, čas osnovne šole.

V nadaljevanju tega obvestila vam posredujem navodila, ki smo jih pripravili na osnovi priporočil Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport, Zavoda za šolstvo in Nacionalnega inštituta za javno zdravje. Glede na preklic epidemije in kar obsežno sproščanje varnostnih ukrepov pričakujemo, da se bodo »razrahljali« tudi ukrepi za šole, o čemer vas bomo sproti obveščali.

Prosim, da navodila, čeprav so precej obsežna, natančno preberete in upoštevate.

Preden pridejo  učenci v šolo

Prosimo, da se z učenci  pogovorite o vseh navodilih, o drugačnem načinu dela in o nujnosti upoštevanja vseh spremenjenih pravil Hišnega reda in preventivnih ukrepov (pogosto umivanje in razkuževanje rok, »držanje« razdalje, higiena kašlja, kihanja …). O vsem tem se bomo pogovarjali tudi v šoli. Na spodnji povezavi so navodila NIJZ-ja za preprečevanje širjenja okužbe.

https://www.nijz.si/sl/preprecevanje-okuzbe-z-virusom-sars-cov-2019

V šolo se vračajo samo ZDRAVI učenci, zato mora šola v skladu z navodili NIJZ-ja pridobiti podpisano Izjavo staršev pred vstopom otroka v šolo, s katero starši potrdite, da je otrok zdrav. Izjava je v prilogi. V ponedeljek ob prihodu v šolo naj jo ima učenec s sabo. Če imate možnost, lahko sken podpisane izjave pošljete na mail razredničarki najkasneje do nedelje, 24. 5., zvečer.

Strokovni kolegij za pediatrijo je pripravil seznam zdravstvenih omejitev za otroke v času sproščanja ukrepov glede epidemije. Prosimo, da se z vsebino dokumenta, ki je v prilogi, seznanite in se v primeru dvomov posvetujete z izbranim osebnim zdravnikom. V primeru, da se boste odločili, da otrok zaradi zdravstvenih razlogov ne bo obiskoval pouka v šoli, to, prosim, čim prej sporočite razredničarki.

Ponedeljek, 25. 5.; 1. šolski dan po novem za 9. razred

  • Učenci se zberejo med 7:40 in 7:50 na zbirnem mestu za šolo (pri vhodu v telovadnico). Upoštevati morajo priporočeno razdaljo drug do drugega. Šolski prevoz bo organiziran, več o tem si preberite v nadaljevanju. Če je le mogoče, naj učenci v šolo prihajajo peš ali s kolesom.
  • S sabo morajo imeti podpisano IZJAVO o zdravju, ki jo bodo predali razredničarki, razen v primeru, da jo boste vi že prej poslali. Brez podpisane izjave učenca ne bomo mogli sprejeti v šolo.
  • Učenci naj imajo prvi dan s sabo: šolske potrebščine po prilagojenem urniku, ki si ga lahko pogledate v nadaljevanju, ključek od garderobne omarice in »ključek« za kosilo (tisti, ki so nanj naročeni), stekleničko za vodo, dodatno majico, da se bodo po športu lahko preoblekli, čepico za zaščito pred soncem in po potrebi zaščitno kremo. S sabo naj imajo tudi zaščitno masko ali ruto oziroma šal, ker je nošenje maske v zaprtih prostorih izven matične učilnice za učence, starejše od 12 let, priporočljivo.

Dnevna organizacija in potek dela

  • V šolo vstopajo samo učenci in zaposleni, starši in drugi samo ob predhodni najavi.
  • Učenci naj bodo vsak dan športno oblečeni in obuti, športne opreme ne potrebujejo, prav tako ne šolskih copat, ker bodo v učilnici obuti, pri čemer naj bodo čevlji, s katerimi prihajajo v šolo, čim bolj udobni, zračni in čisti.
  • Pouk se pričenja ob 8.00, zbirno mesto za učence je za šolo, kot je navedeno zgoraj (prejšnja točka). Učence bodo pred šolo ob 7.50 počakali učitelji posamezne skupine, ki bodo poučevali 1. uro, in jih pospremile do učilnic.
  • Razdeljeni bodo v štiri skupine po 12, pri čemer se le-te ne bodo mešale. Učenci bodo ves čas v isti učilnici, bodo pa imeli vsak dan 1 uro gibanja/športa.
RAZRED SKUPINA ŠTEVILO UČENCEV UČILNICA Uporaba WC
9. A 1. skupina 12 NAR 2. nadstropje
9. A 2. skupina 12 GEO 2. nadstropje
9. B 1. skupina 12 GUM 1. nadstropje
9. B 2. skupina 12 TJA 1. nadstropje

Informacijo o tem, v kateri skupini je učenec, bosta posredovali razredničarki do nedelje, 24. 5., zvečer.

ČASOVNICA

URA DEJAVNOST
8.00-8.45 1.     ura
8.45-9.45 2.     ura in malica v učilnici
9.45-10.30 3.     ura
10.30-11.15 4.     ura
11.15-12.00 5.     ura
12.00-12.45 6.     ura
12.45-13.10 kosilo v jedilnici
13.15             šolski prevoz

URNIK

9. a – 1. skupina (25. 5. – 29. 5. 2020)

URA PON TOR SRE ČET PET

8:00 – 8:45

SLJ

Lešnik

MAT

Vahen

SLJ

Lešnik

BIO

Drobež

GUM

Žolnir

8:45 – 9:45

SLJ

Lešnik

MAT

Vahen

SLJ

Lešnik

BIO

Drobež

ZGO

Dobnik

3

9:45 – 10:30

TJA

Harinski

ŠPO

Kavčič / Čretnik

FIZ

Melavc

ŠPO

Kavčič / Čretnik

ZGO

Dobnik

4

10:30 – 11:15

ŠPO

Kavčič / Čretnik

FIZ

Melavc

ŠPO

Kavčič / Čretnik

ODS

Bubik Polovšak

ŠPO

Kavčič / Čretnik

5

11:15 –  12:00

KEM

Počivalšek

GEO

Oberžan

TJA

Harinski

MAT

Vahen

LUM

Valenčak

6

12:00 – 12:45

KEM

Počivalšek

GEO

Oberžan

TJA

Harinski

MAT

Vahen

LUM

Valenčak

 

9. a – 2. skupina (25. 5. – 29. 5. 2020)

URA PON TOR SRE ČET PET

8:00 – 8:45

SLJ

Tavčar

FIZ

Melavc

FIZ

Melavc

MAT

Vahen

LUM

Valenčak

8:45 – 9:45

SLJ

Tavčar

GEO

Oberžan

SLJ

Tavčar

MAT

Vahen

LUM

Valenčak

3

9:45 – 10:30

KEM

Počivalšek

ŠPO

Kavčič / Čretnik

SLJ

Tavčar

ŠPO

Kavčič / Čretnik

GEO

Oberžan

4

10:30 – 11:15

ŠPO

Kavčič / Čretnik

KEM

Počivalšek

ŠPO

Kavčič / Čretnik

TJA

Kobale

ŠPO

Kavčič / Čretnik

5

11:15 –  12:00

GUM

Žolnir

MAT

Vahen

TJA

Tavčar

BIO

Drobež

ZGO

Dobnik

6

12:00 – 12:45

ODS

Lešnik

MAT

Vahen

TJA

Tavčar

BIO

Drobež

ZGO

Dobnik

9. b – 1. skupina (25. 5. – 29. 5. 2020)

URA PON TOR SRE ČET PET

8:00 – 8:45

SLJ

Filipčič

MAT

Kobal

TJA

Tavčar

ZGO

Dobnik

FIZ

Melavc

8:45 – 9:45

SLJ

Filipčič

MAT

Kobal

ODS

Bubik Polovšak

ZGO

Dobnik

FIZ

Melavc

3

9:45 – 10:30

ŠPO

Kavčič / Čretnik

SLJ

Krajnc Barič

ŠPO

Kavčič / Čretnik

BIO

Drobež

ŠPO

Kavčič / Čretnik

4

10:30 – 11:15

TJA

Tavčar

ŠPO

Kavčič / Čretnik

SLJ

Filipčič

ŠPO

Kavčič / Čretnik

ODS

Žolnir

5

11:15 –  12:00

TJA

Tavčar

KEM

Počivalšek

SLJ

Filipčič

MAT

Kobal

GEO

Oberžan

6

12:00 – 12:45

GUM

Žolnir

KEM

Počivalšek

BIO

Drobež

MAT

Kobal

GEO

Oberžan

 

9. b – 2. skupina (25. 5. – 29. 5. 2020)

URA PON TOR SRE ČET PET

8:00 – 8:45

TJA

Harinski

KEM

Počivalšek

TJA

Harinski

MAT

Kobal

GEO

Oberžan

8:45 – 9:45

TJA Harinski

KEM

Počivalšek

BIO

Drobež

MAT

Kobal

GEO

Oberžan

3

9:45 – 10:30

ŠPO

Kavčič / Čretnik

ODS

Bubik Polovšak

ŠPO

Kavčič / Čretnik

SLJ

Krajnc Barič

ŠPO

Kavčič / Čretnik

4

10:30 – 11:15

GUM

Žolnir

ŠPO

Kavčič / Čretnik

BIO

Drobež

ŠPO

Kavčič / Čretnik

FIZ

Melavc

5

11:15 –  12:00

SLJ

Filipčič

MAT

Kobal

SLJ

Lešnik

ZGO

Dobnik

FIZ

Melavc

6

12:00 – 12:45

SLJ

Filipčič

MAT

Kobal

SLJ

Lešnik

ZGO

Dobnik

ODS

Žolnir

  • Šolska prehrana bo organizirana za vse, ki so nanjo prijavljeni. Spremembe, prosim, sporočite razredničarki. V primeru bolezni poteka odjava kot običajno.
  • Šolski prevoz bo organiziran za vse učence vozače po nekoliko drugačnem voznem redu, ki si ga lahko ogledate spodaj. Organiziran bo tudi prevoz na relaciji Levec – Drešinja vas – Petrovče, ki ga sicer plačujte starši. Prosim, da razredničarki sporočite, če se bo vaš otrok na tej relaciji vozil ali ne. Na šolskem avtobusu ali kombiju je nošenje maske OBVEZNO.
RELACIJA (postajališča)

Vstopna

postaja

Odhod

Iz

Petrovč

POŠ TRJE in OŠ PETROVČE bus Podgora – Zavrh pri Galiciji – Galicija – Studence (Krušič) – V.Pirešica – Trje (7.25) – Mala Pirešica – Zaloška Gorica – Ruše – Arja vas – Petrovče 7: 00 13.15

Kombi

    za OŠ Petrovče samo do POŠ Trje

Gorca – Pernovo –  Železno – Trje 7:00 13.30
 
  Kombi za POŠ Trje Gorca – Pernovo –  Železno – Trje 7.30 13.15
OŠ Petrovče bus Levec – Drešinja vas – Kasaze – Petrovče 7: 30 13.15

Spoštovane devetošolke in spoštovani devetošolci, veselimo se, da v ponedeljek ponovno prihajate v šolo, tako bomo lahko na primeren in poseben način skupaj zaključili vaše devetletno šolanje na petrovški šoli, gotovo pa se boste zadnjih mesecev še posebej spominjali …

Spoštovani starši, ob upoštevanju navodil in priporočil bomo ohranili življenjski pristop, tako verjamem, da bodo kljub nekaterim spremembam vaši otroci radi in z veseljem ponovno prišli v šolo.

Če imate dileme ali vprašanja, sem vam na voljo, prav tako obe razredničarki.

Lepo vas pozdravljam in se veselim, da se kmalu spet vidimo.

Irena Kolar

ravnateljica

 

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost