Skoči na glavno vsebino

Zaključna prireditev Mladi raziskovalec 2024

V četrtek, 25. 4. 2024, je v telovadnici OŠ Petrovče potekala zaključna prireditev Mladi raziskovalec 2024. Učenci OŠ Petrovče so pripravili čudovit kulturni program, pri katerem gotovo nihče ni ostal ravnodušen. Na letošnjem natečaju je Občina Žalec razpisala 6 tematskih sklopov, v okviru katerih so mladi raziskovalci pod mentorstvom učiteljic in vzgojiteljic v vrtcu  izdelali 14 raziskovalnih nalog. Razpisane teme so bile: Solidarnost in prostovoljstvo, Strpnost – vsi drugačni, vsi enakopravni, Inovativnost v vsakdanjem življenju, Raziskujem naravo, Duševne stiske mladih, Iz preteklosti v sedanjost. Na zaključni prireditvi je župan Občine Žalec, gospod Kos, nagovoril vse mlade raziskovalce in njihove mentorje ter poudaril pomen raziskovanja. Ravnateljica OŠ Petrovče, gospa Irena Kolar, je vsem mladim raziskovalcem in njihovim mentorjem ter recenzentom podelila pohvalo za njihovo ustvarjalnost.

Vse raziskovalne naloge so predane v hrambo Domoznanskemu oddelku Medobčinske splošne knjižnice Žalec, kjer bodo trajno na razpolago vsem zainteresiranim in željnim znanja.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost