Zlate pentlje

15. februar je mednarodni dan boja proti otroškemu raku. Ta dan smo obeležili tudi na OŠ Petrovče in POŠ Trje. Priključili smo se vseslovenski akciji in izdelovali zlate pentlje (simbol boja proti otroškem raku), barvali pobarvanke, peli himno malih junakov, si ogledali film, ki so ga posneli … predvsem pa smo odkrito in brez tabujev spregovorili o tej težki temi.

Vsak oddelek OŠ Petrovče in POŠ Trje se je akciji pridružil na svoj izviren način in to obelodanil s fotografijami, ki smo jih strnili v kratek film. Poslali smo ga društvu Junaki 3. nadstropja, kjer so povezani starši otrok, zdravljenih na hemato-onkološkem oddelku Pediatrične klinike. Zelo smo jih razveselili, saj so zapisali:

»Najlepša hvala za vaš odziv in sodelovanje v naši akciji pri ozaveščanju o raku pri otrocih in mladostnikih.

Vam in vsem učencem smo v društvu Junaki 3. nadstropja hvaležni in vam v znak hvaležnosti pošiljamo zahvalo.

Pohvala za čudovit video, ki ste ga pripravili. Z veseljem ga bomo delili z Junaki …«

Tudi vi ste vabljeni k ogledu.