Skoči na glavno vsebino

Dan, poln knjig

V petek, 29. 11. , smo se bralci, ki smo najhitreje opravili bralno značko, odpravili na izlet v Ljubljano, in sicer smo se namenili na knjižni sejem.

Po 4. uri smo odšli na kosilo in ob 11.30. uri na avtobus proti Ljubljani. V slovenski prestolnici smo se sprehodili mimo kar nekaj veleposlaništev, državnega zbora in čez trg Republike do Cankarjevega doma, kjer je sejem potekal. Tam smo imeli najprej voden ogled. Ogledali smo si nekatere stojnice s knjigami, malo poslušali predavanja in naredili krog po skoraj celem sejmu. Nato smo si lahko še sami ogledali sejem in si kupili kakšno knjigo. Nekatere so bile nove, druge starejše, a še vedno popularne, mnoge pa so bile tudi znižane. Našel se je tudi kakšen klasik. Ko smo se spet zbrali, smo se odpravili nazaj na avtobus. Nekatere so ob prihodu pričakali starši, drugi pa so šli domov sami. Tako smo preživeli še en lep dan našega življenja.

David Zupanc, 7. a

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost