Dnevnik šestošolcev CŠOD Peca – 2. dan

Zjutraj nas je v sončno jutro prebudila glasba. Pospravili smo sobe ter se oblekli. Ob pol osmih smo odšli na zajtrk, nato pa pospravili sobe, ki so se dopoldne ocenjevale. Avtobus nas je čakal že pred domom, da nas odpelje proti smučišču Peca. Tam smo se preobuli v pancerje, si nadeli čelade in se podali proti smučišču. Ločili smo se v skupine: modra, rdeča, črna in začetniki. Črna in rdeča ekipa sta se povzpeli na vrh smučišča z gondolo. Drugi dve skupini pa sta ostali na spodnjih progah. Ko smo zaključili s smučanjem, smo se odpravili proti domu, kjer nas je že čakalo kosilo. Proslavili smo rojstni dan naše sošolke in sosošolke Ule.  Kdor je želel, je lahko kupil kakšen spominek iz trgovine. Sledil je popoldanski počitek, ki smo ga namenili tudi pisanju valentinove pošte.  Sledile so  zimske aktivnosti. Razredi smo se ponovno razdelili v tri skupine: 6. a je kuhal Kločeve nudlne, 6. b se je odpravil na tek na smučeh, 6. c pa smo preizkusili sanke. Odšli smo na večerjo, ker smo potrebovali energijo za nočni pohod z lučkami. Dan smo zaključili z družabnimi igrami.

Avtorica: Blažka Beltram, 6. a