Skoči na glavno vsebino

Evropski dan jezikov

V današnjih časih je vse bolj pomembno, na kakšne načine se sporazumevamo med sabo. Pri tem nam zelo pomaga poznavanje tujih jezikov. S tem namenom se v šoli že leta učimo angleščino, nekateri tudi nemščino in hrvaščino. Vsem je znano, da se tujega jezika najhitreje in najbolj učinkovito naučiš, če ga uporabljaš v vsakdanjem življenju (gledanje filmov, novic …), še boljše pa je, če imaš možnost, da obiščeš državo, v kateri ta jezik govorijo. Da bi se še dodatno izurili v razumevanju in govorjenju angleščine, je konec septembra ob evropskem dnevu jezikov našo šolo obiskal Nizozemec, naravni govorec angleškega jezika. Podrobno nam je predstavil svojo rojstno državo, njene značilnosti, znamenitosti in še marsikaj drugega. Povedal je tudi, da zelo uživa v raziskovanju ter ogledovanju lepot Slovenije. Na koncu njegove predstavitve pa smo mu lahko zastavili še nekaj vprašanj (v angleščini, seveda).

Matic Nareks, 9. b

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost