Skoči na glavno vsebino

2x Državni prvaki v planinski orientaciji

Pretekli vikend ni bil le v znamenju šolske prireditve Gibam-Pomagam in popularnega nastopajočega gosta. Celoten vikend, 21. 5. in 22. 5. 2022 je namreč potekalo državno tekmovanje v planinski orientaciji-SPOT. Mladi in starejši orientacisti, ki so se preko področnih orientacijskih lig kvalificirali na SPOT, so se tokrat namreč borili za prestižne naslove na območju občin Tabor in Prebold. 

Osnovno šolo Petrovče in Podružnično osnovno šolo Trje sta zastopali dve ekipi v vsaki kategoriji.  

Ekipo POŠ Trje z imenom Štori v kategoriji A so zastopali: Izak Miglič, Iza Marčič, Nal Ašenberger, Lia Ašenberger ter Nika Ogrizek.  

Ekipo OŠ Petrovče z imenom Haribo pa so v kategoriji B zastopali: Blaž Krulec, Maks Jelen, David Zupanc in Leon Kovač Murko. 

Obe ekipi sta se odrezali več kot odlično. Vsaka v svoji kategoriji sta dosegli izjemno 1. mesto. Povedano drugače postali so državni prvaki v planinski orientaciji. Ekipa Haribo pa se je kvalificirala še na Balkansko orientacijsko tekmovanje v oktobru 2022, ki bo potekalo na Pokljuki. 

Obema ekipama iskreno čestitamo in jima želimo še mnogo odličnih uspehov v prihodnje. 

Mentorici: Karmen Zupanc in Teja Plešnik

 

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost