Šolska skupnost

Šolska skupnost (v nadaljevanju ŠS) je skupina učencev, ki jo sestavljajo predstavniki oddelkov OŠ Petrovče. Z namenom uveljavljanja svojih pravic in interesov se ODS preko svojih predstavnikov povezujejo v ŠS. Njihova naloga je ustvariti čas in prostor, v katerem bodo predstavniki prisluhnili drug drugemu, spregovorili o pobudah, kritikah, predlogih in predstavljali glas sošolcev. Pri svojem delu bodo spremljali uresničevanje pravic in dolžnosti, evalvirali hišna pravila ter podajali morebitne pobude za dopolnitve in spremembe VN. Načrtovali bodo različne zbiralne akcije in se sestali najmanj 3x v letu, na 2 sestanka pa povabili tudi ravnateljico.

Letos bomo/bodo učenci:

• zbirali bronaste kovance za Šolski sklad (lani zbrali 205,26 eur in jih položili na TRR Šolskega sklada)
  • zbirali zamaške za Luka
  • pripravljali “paketke veselja” za starostnike (jih dostavili) v okviru oktobrske akcije teden življenja (slogan: “Z veseljem do življenja skrbimo drug za drugega”) in pod okriljem Društva GIBANJE ZA ŽIVLJENJE; namenjen je pomoči med seboj in skrbi za šibkejše
  • v okviru tedna otroka “stopili v čevlje” učiteljice, ravnateljice, tajnice, pomočnice, knjižničarke, hišnika, čistilke, svetovalne delavke (predhodni dogovor z izbranim delavcem in z obveščenostjo  svetovalne delavke

Učence želimo spodbuditi k samoiniciativnemu vključevanju v družbeno-koristne aktivnosti in jim omogočiti izkušnjo, da lahko prav vsak prispeva k boljšemu življenju v skupnosti, zato se bomo priključili humanitarnim akcijam v naši neposredni bližini.