Skoči na glavno vsebino

Mi pa gremo na Gorenjsko…

Tudi osmošolci smo se v oktobru podali na nepozabno ekskurzijo. Izpred šole smo odrinili proti Bledu, kjer smo obiskali antimuzej. V muzeju je bilo zelo zanimivo, saj so nam predstavili nekaj iluzij, nihanja in še veliko drugega, pa tudi sami smo lahko preizkusili raznorazne nam nevsakdanje stvari. Ob koncu ogleda smo si privoščili malico in nato je prišel najbolj pričakovan dogodek dneva – s pletnjo smo se peljali do otočka. Seveda na otoku ni bilo osmošolca, ki ne bi pozvonil na zvon.

Nato nas je pot vodila še do Kranja, kjer smo si najprej ogledali Kranjske rove. V enem izmed delov rova smo tudi sami vsaj malo občutili, kako je če se nad tabo odvija prava vojna. Na koncu smo odšli še v Prešernov muzej. Tam smo si z vodnico ogledali prostore, v katerih naj bi zadnja leta preživel France Prešeren. Izvedeli smo veliko o njem, o njegovem življenju in o njegovih delih.

Na ekskurziji smo uživali, saj ni manjkalo smeha in dobre volje, hkrati pa smo se naučili tudi veliko novega.

Ula Lesjak, 8. b

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost