Skoči na glavno vsebino

Prijateljstvo – projekt oddelkov podaljšanega bivanja

Nobena cesta ni dolga s prijateljem ob strani.

Rainer Maria Rilke

Učenci podaljšanega bivanja (PB) od 1. do 3. razreda smo ob zaključku šolskega leta skupaj z učiteljicami izvedli skupni projekt na temo prijateljstva. V vsakem oddelku PB smo najprej prebrali ali poslušali pravljico Nine Mav Hrovat z naslovom Miška želi prijatelja, nato smo se po oddelkih pogovorili o pomenu prijateljstva, kdo je pravi prijatelj in zakaj je lepo imeti prijatelje ob sebi. Na podlagi ugotovitev smo izvedli raznovrstne delavnice s petjem, plesom, risanjem, slikanjem in igrami.

Ob tem smo nabrali veliko novih spoznanj, se zabavali in ustvarjalne urice sklenili s spoznanjem, da je prijateljstvo zares pomembno v našem življenju, zato ga je treba skrbno negovati.

Učenci PB z mentoricami

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost