Skoči na glavno vsebino

Učenje skozi igro v “Vzorčnem mestu”

V petek, 24. 5. 2019, so se nadarjeni učenci in učenci, ki jih veselijo naravoslovni predmeti, odpravili v Vzorčno mesto Velenje. “Vzorčno mesto” ponuja interaktivno učenje skozi igro in medsebojno sodelovanje učencev, pri čemer so delavnice okrepljene z najnovejšo tehnologijo.

Letos so za učence pripravili 3 kompleksne delavnice:

1. ARHEOLOŠKA DELAVNICA je zajemala odkrivanje okostja mamuta,

2. ZGODOVINA GENETIKE je vsebovala osnove dedovanja, eksperimentalno delavnico DNK JAGODE in ogled kožnega epidermisa pod mikroskopom. Učenci so ob koncu izvedli “genetsko piramido”, kjer so procenutalno primerjali DNK zgradbo rastlin in živali s človekovo DNK.

Kakšno je bilo genetsko odkritje? Nič presenetljivega ni, da si največjo podobnost delimo s primati (opicami)… od rastlin pa z banano (ni hec).

3. ČASOVNI STROJ je bil zgrajen iz roboelektrike in 1000 milj sveta, kjer so s pomočjo kodiranih gesel razreševali uganko o nastanku življenja na Zemlji.

Naše druženje je, kljub temu, da je bilo v petek, bilo zelo poučno, detektivsko in družabno.

Do prihodnjih skupnih delavnic vam želimo ogromno raziskovanja in odkrivanja.

Naravoslovno-matematični aktiv

no images were found

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost