Skoči na glavno vsebino

Vaja evakuacije na petrovški osnovni šoli

Oktober, mesec požarne varnosti, je priložnost, da se vsi, ki smo vsakodnevno prisotni v prostorih Osnovne šole Petrovče, preizkusimo v evakuaciji.

V torek, 17. 10. 2023, je napočil dan, ko se je v šoli nepričakovano oglasil alarm, ki napoveduje nevarnost. Nemudoma je stekla evakuacija, ki je tekla po načrtu, šola je bila izpraznjena v nekaj minutah. Vsi smo se zbrali na zbirnem mestu, kjer smo mirno počakali na nadaljnja navodila. Na kraj so s sirenami prispeli gasilci PGD Dobriša vas in PGD Žalec. Gasilci so nam ob tej priložnosti prikazali tudi kratko vajo gašenja, dvižno lestev ter notranjo opremo gasilskega vozila.

Celotna vaja je bila uspešna, vsi pa smo se zagotovo naučili nekaj novega in pouk nadaljevali z novo izkušnjo.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost