Skoči na glavno vsebino

Čut za sočoveka

Dobrodelnost v decembru

Čisto za vsakega izmed nas je tale »korona čas« neka posebna, čisto nova izkušnja. A ne glede na to moramo v sebi najti dobroto, prijaznost, povezanost in ponuditi pomoč tistim, ki jo zdaj potrebujejo še bolj kot kdaj koli prej. Zato smo se na OŠ Petrovče odločili, da bomo sodelovali v dobrodelnem projektu Misija človek in zbirali konzervirano hrano, pripomočke za ustvarjanje, čiščenje … za pomoči potrebne. Akcija je bila zelo uspešna.

Dobrodelnost pa smo pokazali tudi z ustvarjanjem voščilnic, venčkov in ostalih prazničnih okraskov za novoletni dobrodelni bazar, ki smo ga izvedli kar preko spleta. Na ta način smo zbirali prostovoljne prispevke za šolski sklad, ki je namenjen socialno ogroženim učencem naše šole.

Ponosni smo na to, da smo tudi na daljavo združili moči v dobrem in se na ta način tudi povezali. Prav tako pa smo se povezali v okviru tehničnega dne z izdelovanjem simboličnih snežink, ki smo jih potem nalepili na svoja okna kot znamenje povezanosti.

Matic Nareks, 9. b

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost