Evropski dan jezikov na OŠ Petrovče

26. septembra v Evropi že od leta 2001 praznujemo in vzpodbujamo jezikovno raznolikost in vseživljenjsko učenje jezikov, s čimer vzpodbujamo tudi medkulturno razumevanje.

Na šoli ta dan vsako leto obeležimo nekoliko drugače, letos pa smo v goste povabili gospoda Martinusa, Nizozemca, ki trenutno stanuje in dela v Sloveniji.

Takole pa je sta dan doživeli devetošolki Alja in Neža.

Na naši šoli smo v petek, 25.9.2020, smo na OŠ Petrovče dobili prav poseben obisk. Namreč, ta dan je bil dan jezikov, zato nas je obiskal g. Martinus, ki je prihajal iz Nizozemske. Državo in njeno kulturo ter njihove značilnosti nam je opisoval v angleškem jeziku. Naučili smo se tudi nekaj besed v njihovem uradnem jeziku (nizozemščina). Najbolj mi je v spominu ostalo pripovedovanje o njihovi kulturi. Ta dan je bil zame nepozaben, saj sem izvedela veliko novega in zanimivega.

Neža

V predstavitvi gospoda Martinusa sem zelo uživala, saj je bila Nizozemska predstavljena na malce drugačen način. Bilo je hkrati tudi zelo poučno in menim, da se je vsak od nas nekaj novega naučil. Gospod Martinus pa je tudi zelo prijazen.

Alja