Skoči na glavno vsebino

MISIJA ČLOVEK

Ta svet je lep,
če nekomu nekaj daš.
Ta svet je lep,
če nekoga rad imaš,
če stisneš roko komu,
ki ga kaj boli.
Ta svet je lep,
če si človek do ljudi.

(T. P.)

Učenci šolske skupnosti OŠ Petrovče in POŠ Trje vabijo vse, ki želijo s prijaznostjo in dobrodelnostjo stopiti lepšemu svetu naproti, da se pridružijo Dobrodelnemu projektu: MISIJA ČLOVEK, ki poteka v sodelovanju s Celjskim mladinskim centrom, Evropsko solidarnostno enoto in Gimnazijo Celje – Center. Na poti ‘z Goričkega v Piran se bodo predvidoma 15. decembra ustavili tudi v Petrovčah.

Več o akciji, ki se ji z veseljem pridružujemo tudi na naši šoli, si lahko preberete na https://www.mc-celje.si/Misija_clovek/

Od 1. do 15. decembra bomo na matični in podružnični šoli zbirali različne stvari: hrano z daljšim rokom uporabnosti, prigrizke, higienske potrebščine, potrebščine za ustvarjanje, hrano in potrebščine za male živali ter vse za čiščenje.

Zbrane stvari bodo potovale v materinski dom, v hišo za socialno ogrožene otroke, v zavetišče za brezdomce, v krizni center za otroke in mladostnike, k junakom 3. nadstropja, k Anini zvezdici, pa še v zavetišče za male živali …

Učenci, starši, učitelji in delavci šole ter krajani smo že večkrat pokazali in dokazali, kako srčni smo.

Da znamo misliti tudi na druge in jim pomagati

Da znamo deliti s tistimi, ki imajo manj …

Da s svojimi dejanji rišemo nasmehe na obraze ljudi, ki so obupani in osamljeni …

Da smo DOBRI ljudje …

Želimo si, da nam to uspe tudi v letošnjem, težkem letu 2021!

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost