Skoči na glavno vsebino

Naši šahisti spet blesteli

Konec decembra je na OŠ Lava potekalo regijsko tekmovanje v šahu. Odigranih je bilo 7 kol po švicarskem sistemu, torej 10 minut + 5 sekund na potezo.

Na tekmovanje se je odpravilo kar 5 naših šahistov s trenerjem Jožetom Peternelom na čelu.

V kategoriji do 15 let so našo šolo zastopali trije učenci, ki so se odlično odrezali. Matic Nareks je tekmo končal na najvišji stopnički, na 3. mestu je končal Leon Kovač Murko, 5. mesta pa se je razveselil Nejc Zavasnik. Prva dva sta se uvrstila tudi na državno tekmovanje.

V kategoriji fantov do 12 let pa je blestel Nejc Košenina, ki je tekmovanje končal na 6. mestu. Nato pa nas je presenetil še najmlajši član naše ekipe Miha Šorn, saj je z visokim številom točk tekmo končal na 5. mestu, zaradi česar se lahko že začne pripravljati na odprto državno prvenstvo do 9 let.

Vsem šahistom iskrene čestitke. Želimo jim še veliko športne sreče v nadaljnjih tekmovanjih.

 

Leon Kovač Murko, 7. a

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost