OŠ Petrovče – naj kulturna šola med velikimi šolami

Z veseljem in ponosom vam sporočamo, da smo se v ponedeljek, 28. 9. 2020, okitili z laskavim nazivom NAJ KULTURNA ŠOLA v kategoriji velikih šol. Na prireditvi, ki je potekala v Mestnem muzeju Ljubljana v organizaciji JSKD in OŠ Boštanj, so v obrazložitvi povedali, da smo strokovno žirijo prepričali s širokim naborom kulturnih dejavnosti, ki jih mentorji ponujajo učencem, z organizacijo dnevov dejavnosti, kjer ima prav vsak možnost, da pobliže spozna in začuti kulturni utrip, s povezanostjo z lokalno skupnostjo … Naziv, ki je le potrditev, da učenci in učitelji dihamo s kulturo, bo šola nosila do leta 2024.

Za naziv NAJ KULTURNA ŠOLA se je letos potegovalo 85 šol, med vsemi pa je najbolj prepričala OŠ Danila Lokarja Ajdovščina.