Skoči na glavno vsebino

»Pasji« obisk v šolski knjižnici

Učenci 7. a razreda, ki so vključeni v mednarodni projekt Branje ne pozna meja, so zaključili z branjem knjige Roki in Baton. Knjigo je napisala hrvaška avtorica Koraljka Milun, v slovenščino pa prevedla Sara Virk. Vsebina knjige pripoveduje o prijateljstvu med dečkom in psom, zato so danes dobili sedmošolci prav poseben obisk. V šolski knjižnici sta jih obiskala  člana društva Kosmati smrčki in dve terapevtski psički Lucy in Sofija. Na današnjem druženju so učenci izvedeli nekaj o društvu in veliko o ravnanju s psi ter delu terapevtskih psov. Prijazni psički pa sta še enkrat več potrdili, da so psi bitja, ki na lica rišejo najbolj iskrene nasmehe.

O društvu Kosmati smrčki, ki se vedno prijazno odzove na naša povabila, pa si lahko več preberete na njihovi spletni strani: https://skd-celeia.si/kosmati-smrcki

Mentorice projekta Branje ne pozna meja

Maja Bubik Polovšak

Zala Valenčak

Tatjana Krajnc Barič

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost