Skoči na glavno vsebino

Šola v naravi Peca – 2. dan

Prebudili smo se v oblačno in dokaj toplo jutro, saj so termometri kazali 5 °C, vendar nas je kaj kmalu razveselil sonček, ki nas je grel celo popoldne. Po mirni noči so se učenci dobro okrepčali pri obilnem zajtrku, nato pa krenili proti Avstriji na smučišče Petzen Ski Centrum, kjer so smučali vse do 13. ure. Najboljši smučarji in borderji so odšli na višje ležeče proge, kjer so bili navdušeni nad urejenostjo prog in čudovitimi razgledi. Večino časa je bilo sončno, a vmes so doživeli tudi manjšo snežno ploho. Ostale skupine so se zadrževale v nižini. Vsi učenci so se trudili in naredili napredek ter že komaj čakajo nov smučarski dan. V dom so se vrnili polni vtisov, nekateri tudi utrujeni, vendar jih je ta utrujenost hitro minila. Po odličnem kosilu so imeli nekaj časa za počitek in druženje, nato pa so v štirih skupinah začeli aktivno popoldne. Ena skupina je spoznala disciplino disk golf, druga se je zabavala ob socializacijskih igrah, tretja je likovno ustvarjala in četrta se je pokazala v literarni dejavnosti. Popoldne je minilo kot bi mignil in že je bil čas za slastno večerjo – kuharji res odlično skrbijo za nas.

Po večerji smo se ob 19. uri odpravili na nočni sprehod z lučkami – Zvezdosled – na katerem so se učenci naučili zanimivih stvari o zvezdah, vesolju … prav tako pa smo bili deležni čudovitega razgleda na Mežiško dolino.

Tako je 2. dan našega bivanja v CŠOD Peca minil v dobri volji, saj se res vsi učenci počutijo odlično in zadovoljno.

Špela Vadlan Jaušovec

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost