Skoči na glavno vsebino

Športni dan na POŠ Trje – pohod na Šmohor

V ponedeljek, 2. oktobra 2023, smo se učenci od 1. do 5. razreda in učitelji skupaj z vodniki Planinskega društva Galicija odpravili na Šmohor.

V jutranjih urah smo se z avtobusom odpeljali do vznožja hriba, kjer smo se obuti v planinske čevlje podali na pot. Po dobri uri hoje smo prispeli do vrha, kjer se nahaja dom na Šmohorju. Na vrhu smo do konca izpraznili zaloge iz nahrbtnikov, se odpočili, poklepetali in se skupaj pozabavali.

Pot v dolino je potekala tekoče in že kmalu smo sedli na avtobus, ki nas je odpeljal proti šoli. Prijetno utrujeni smo prispeli v Galicijo. Čeprav so nas naslednje dni mogoče nekoliko bolele noge, vemo, da so za nami ostali lepi pohodniški spomini, ki kažejo na to, da se z vztrajnostjo in spodbudo ostalih udeležencev da doseči marsikaj.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost