Uspešni v Ekokvizu

Tudi v tem šolskem letu so se učenci lahko udeležili tekmovanja v Ekokvizu za OŠ, ki je bilo prilagojeno trenutnim razmeram. Do sedaj je tekmovanje potekalo v 3-članskih ekipah, letos so tekmovali kot posamezniki.

Tema tekmovanja:

• 6. razred: Hrana
  • 7. razred: Krožno gospodarstvo/Ogljični odtis
  • 8. razred: Energija

Po uspešno opravljenem šolskem tekmovanju, ki je bilo 27. januarja 2021 preko spletne povezave, se je 5 tekmovalcev iz 6. in 8. razreda uvrstilo na državno tekmovanje, ki je bilo 4. marca 2021.

Na državnem tekmovanju so učenci odgovarjali na 40 vprašanj in v  primeru, da so imeli  enako število točk v svoji kategoriji (6., 7. ali 8. razred), se je upošteval krajši čas reševanja.

Med 242 šestošolci je Martin Doler osvojil srebrno priznanje, Maruša Šket Galun pa si je prislužila bronasto priznanje.

Pri osmošolcih je na državnem nivoju tekmovalo 200 učencev, med njimi sta Ula Beltram in David Zupanc osvojila srebrno priznanje, Nejc Zavasnik pa je dosegel največje število točk in s tem prvo mesto ter zlato priznanje.

Vsem tekmovalcem iskreno čestitam.

Olga Drobež, mentorica