Začetek novega šolskega leta

Spoštovani starši in učenci,

v petek, 1. 9., začenjamo novo šolsko leto 2023/24. Dragi učenci, z veseljem vas pričakujemo v šoli.

V nadaljevanju tega obvestila so podatki za 1. šolski dan in še nekaj drugih informacij. Starši boste obvestilo prejeli tudi preko eAsistenta.

Petek, 1. 9.; 1. šolski dan

Za učence od 2. do 9. r. se bo 1. šolski dan pričel ob 8.00 in bo trajal do 12.00, izjema so učenci 2. in 3. r. OŠ Petrovče, ki jih boste lahko, če učenci ne bodo ostali v podaljšanem bivanju, počakali pred šolo ob 12.30 (zaradi organizacije kosil ne gre prej).

Sprejem prvošolcev za OŠ Petrovče bo ob 10.00, za POŠ Trje ob 11.30. Vabila ste starši in učenci prejeli z navadno pošto.

Še pomembno za 1. šolski dan:

• za prijavljene učence bo že 1. dan od 6.00 dalje organizirano jutranje varstvo, podaljšano bivanje pa do 16.00; prevzem učencev, ki bodo v podaljšanem bivanju, bo ta dan ob 14.00, 15.00, po 15.00 pa kadarkoli; če boste otroka 1. šolski dan prevzeli prej, kot bo to v naslednjih dnevih, naj ima otrok to zapisano v beležki
  • učenci od 2. do 6. r. (za POŠ Trje od 2. do 5. r.) počakajo pred šolo, učenci 7., 8. in 9. r. gredo v matične učilnice
  • malica bo za vse, kosilo za prijavljene (če kdo od otrok ta dan ne bi imel kosila, pa je prijavljen, to, prosim, sporočite na običajen način)
  • ta dan bo namenjen seznanjanju z urnikom in organizacijo dela, pa tudi prometni varnosti
  • učenci 2. in 3. r. naj imajo s sabo šolsko torbo; v njej pa copate, peresnico, zvezke in stekleničko za vodo; zvezke bodo pustili v šoli, domov pa bodo prinesli delovne zvezke, ki jih bodo prejeli v šoli
  • učenci od 4. do 9. r. naj imajo s sabo peresnico, beležko, stekleničko za vodo  copate in ključke za kosilo, če jih imajo doma (šestošolci s Trja jih dobijo)
  • šolski prevozi bodo zjutraj vozili po voznem redu, po koncu 1. dneva pa samo enkrat, to je ob 12.15 izpred OŠ Petrovče, 10 minut kasneje izpred POŠ Trje

Druge informacije:

• na šolski spletni strani (Hitre povezave; leva stran) si lahko ogledate seznam razredničark/razrednika in sorazredničark/sorazrednika v posameznih oddelkih, matične učilnice za predmetno stopnjo, razpored šolskih ur in urnike oddelkov; VOZNI RED bo objavljen v kratkem
  • uvodne roditeljske sestanke bomo imeli predvidoma 11. 9. za podružnično šolo, 12. 9. za 1. triletje in 6. ter 7. r., 14. 9. za 4. in 5. r. matične šole in 13. 9. za 8. in 9. r. (vabila boste še prejeli)
  • v soboto, 23. 9., načrtujemo v Novem Celju dobrodelno športno druženje, ki nam je zaradi dežja odpadlo v maju; za učence bo to športni dan; več informacij sledi

Starši učencev bodočega 2. in 6. r. OŠ Petrovče boste v kratkem prejeli informacijo o tem, v katerem oddelku je vaš otrok.

Starši učencev iz Levca in Drešinje vasi boste prejeli obvestilo o organizaciji šolskega prevoza na tej relaciji.

Spoštovani starši in učenci, vsako novo šolsko leto je nova priložnost za veliko dobrih stvari in napredek na številnih področjih. Naj bo takšno tudi prihajajoče.

Za morebitna vprašanja sem vam na voljo.

irena.kolar@os-petrovce.si

Lepo vas pozdravljam.