Skoči na glavno vsebino

Subvencija prehrane za prizadete v poplavah

Na podlagi Zakona o interventnih ukrepih za odpravo posledic poplav in zemeljskih plazov iz avgusta 2023 lahko v šolskem letu 2023/2024 starši na podlagi odločbe o izredni denarni socialni pomoči iz razlogov iz prvega odstavka 38. člena tega zakona uveljavljate pravico do subvencije malice in kosila v višini polne cene malice in kosila za obdobje od 1. septembra 2023 do 31. decembra 2023. Odločbo o izredni denarni socialni pomoči šoli predložite starši.1

KAKO DO SUBVENCIJE:

Vlogo za izredno socialno pomoč oddate na CSD do 31. 12. 2023.

– Po prejemu odločbe oddate na šolo kopijo odločbe ter vlogo za finančno pomoč, ki jo najdete TUKAJ.

–  Po oddaji vloge in odločbe na šolo bomo urediti poračun že plačane malice in kosila.

Subvencije pred prejemom odločbe o izredni socialni pomoči ne moremo urediti.

1: Povzeto po 36. členu Zakona o interventnih ukrepih za odpravo posledic poplav in zemeljskih plazov iz avgusta 2023, dne 19. 9. 2023. Dostopno na: https://www.uradni-list.si/glasilo-uradni-list-rs/vsebina/2023-01-2670/zakon-o-interventnih-ukrepih-za-odpravo-posledic-poplav-in-zemeljskih-plazov-iz-avgusta-2023-ziuopzp.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost